Сучасна побутова опалювальна техніка орієнтована переважно на використання як енергоносій газу, рідкого палива та електрики. Тверде паливо менш зручне для споживача, через необхідність періодично завантажувати топку та видаляти золу, а також вирішувати питання доставки та зберігання палива, утилізації шлаків. Однак, при проблемах з подачею газу або електроенергії, монтаж твердопаливного котла в Україні стає доцільнішим. Повна автономність системи опалення також є плюсом, залишається тільки визначитися який саме котел вибрати.
Якщо ви хочете отримати професійну консультацію та дізнатися про вартість готової котельні, вам варто звернутися до наших фахівців.
Вартість монтажних робіт за котельнею на базі твердопаливного котла
монтаж твердопаливного котла |
від 8000 |
монтаж пелетного котла |
від 10000 |
котельня з бойлером (до 30 кВт) |
від 25000 |
монтаж та налагодження автоматики котельні |
від 4000 |
Приклад змонтованих нашими фахівцями котелень
Типи твердопаливних котлів
Універсальний твердопаливний котел – сконструйовано таким чином, щоб забезпечити можливість спалювання всіх видів твердого палива. Найбільш поширений тип твердопаливних котлів на сьогоднішній день. Іноді, крім можливості підключення пелетного пальника, існує сумісність із рідкопаливним або газовим пальником.
Твердопаливний котел тривалого горіння – мають спеціальну конструкцію топки, в якій горіння відбувається зверху донизу в умовах обмеженої подачі повітря. За рахунок цього забезпечується тривала робота від одного завантаження та повніше прогорання палива.
Піролізний котел – найвище ККД за рахунок технології, що забезпечує газогенерацію при повільному горінні палива (обмежена подача повітря) та спалювання виділеного газу.
Пелетний котел – як паливо використовуються пелети (паливні гранули), які спалюються в спеціальному пальнику, з можливістю автоматичного подачі палива (шнекова подача з бункера). Про специфіку роботи пелетних котлів та їх встановлення можна дізнатися на нашому сайті в розділі Монтаж пелетного котла
Традиційні вугільні та дров'яні котли на сьогоднішній день поступово втрачають свою популярність, поступаючись місцем універсальним і піролізним котлам. При цьому прив'язка до одного виду палива і традиційної конструкції топки має свої плюси. Так вугільний котел краще оптимізований для спалювання будь-яких марок вугілля, дозволяючи досягати більш високого ККД, ніж це може забезпечувати універсальний котел.
Типи палива, що використовується в твердопаливних котлах - дрова, пелети, вугілля
Типи теплообмінників у котлах
Твердопаливні котли також можна розділити на типи теплообмінників, вони бувають чавунні або сталеві:
- Чавунні теплообмінники - довго нагріваються, але й повільно остигають, мають велику теплоємність. Такі теплообмінники більш довговічні. Але треба пам'ятати, що чавун досить крихкий матеріал і з ним треба поводитися. Якщо температура рідини в котлі сильно відрізняється від тієї, що надходить назад, можлива поява тріщин. У зв'язку з цим у супровідній документації вказується потрібна температура води, що назад надходить.
- Сталеві теплообмінники – більш пристосовані до більших перепадів температури. Твердопаливні котли з такими теплообмінниками дешевші. Але вони мають багато мінусів, наприклад, такі як швидке вигоряння, корозія. Термін служби такого теплообмінника залежить від того, з якої саме сталі його зроблено та які умови експлуатації.
Вимоги до котельні
Розміри твердопаливних котлів, специфіка їх роботи та пожежна безпека диктують суворіші вимоги до приміщення, в якому встановлюватиметься опалювальне обладнання. Короткий (не повний) перелік вимог до приміщення та його оснащення:
- Це має бути не житлове приміщення.
- Висота стелі не менше 2,5 метрів, а площа приміщення повинна дозволяти вільний доступ до простору навколо котла для обслуговування.
- Підлога та стіни повинні бути зроблені з негорючого матеріалу (мінеральна штукатура або керамічна плитка на стінах та бетонна підлога).
- Потрібна вентиляція припливу (для котлів потужністю до 50 кВт достатньо природної вентиляції вентиляції).
- Потрібна установка димоходу відповідного діаметра та якості (буде він облаштований через покрівлю або через стіну, залежить від технічних умов). В ідеалі можна використовувати двостінний димар з теплоізоляцією.
Детальну інформацію про встановлення котельного обладнання, а також вартість монтажу можна дізнатися на нашому сайті в розділі Монтаж котельні.
Якщо ви хочете отримати професійну консультацію та дізнатися вартість готової котельні, вам варто звернутися до наших фахівців.