Водопідготовка для котелень

Що таке водопідготовка для котельні і навіщо вона потрібна вам?

Водоочищення для котельніВодопідготовка для котельні це система очищення води що приводить її у відповідність до вимог котельного обладнання. Виробники обладнання, зокрема опалювальних котлів, прописують у документації вимоги щодо якості води, її хімічного складу. Потрібно це для забезпечення максимального терміну служби обладнання, адже утворення відкладень та поява корозії у трубопроводі теплообмінника здатне вивести його з ладу.

Наявність відкладень погіршує тепловіддачу, знижує ККД котла. По суті, не віддаючи достатнього тепла в систему, теплообмінник буде перегріватися. Корозія призводить до руйнування металу та виникнення протікань. Витрата палива (газ, електрика, дрова, вугілля) зростає, а кількість тепла віддається в систему знижується. Вода з великою кількістю домішок і жорсткості шкодить роботі циркуляційного насоса. Видалити ці відкладення при цьому вкрай проблематично. На початкових етапах це ще можна зробити за допомогою хімії, але згодом може знадобитися заміна обладнання. Більш того, навіть після очищення поверхня трубопроводів вже буде пошкоджена і схильна до швидкого зносу.

Насправді водоочищення для котельні є невід'ємним елементом. Вона повинна бути підібрана на стадії проектування та встановлена при монтажі котельні.

Що така система водопідготовки для котельні?

Зазвичай це фільтр для котла опалення, що пом'якшує воду. , при цьому мається на увазі, що вода вже пройшла очищення фільтром грубого очищення і після пройде через фільтр тонкого очищення. Найпоширеніші на ринку рішення це магнітний фільтр для котла та поліфосфатний фільтр для котла. Це базовий варіант. Залежно від показників води та потужності котельного обладнання можуть мати сенс та фільтри колонного або кабінетного типу. Вони можуть не тільки пом'якшувати воду, є також фільтри для видалення хлору, заліза, сірководню тощо.

Насправді спочатку потрібен аналіз води, на підставі якого і підбираються фільтри. Аналіз води коштує не дорого, результати його приходять швидко, а головне забезпечать необхідну якість води. Тільки на підставі аналізу води можуть бути правильно підібрані фільтри. В іншому випадку доводиться ґрунтуватися на припущеннях і стандартних показниках по місцевості (якщо йдеться про воду з колодязя або свердловини).

Якщо говорити про роботи з монтажу опалення, водопостачання та каналізації в комплекс, то очищення води для котельні, побутових потреб та приготування їжі є невід'ємною частиною системи. У нас ви можете не тільки придбати всі необхідні фільтри для води, а й замовити систему в комплексі.

У майбутньому це позбавить вас від накипу в побутовій техніці, несправностей котельного обладнання та проблем зі здоров'ям.

Доручіть нашим фахівцям зайнятися підбором обладнання відповідно до ваших побажань та його встановленням!