Монтаж теплового насосу

Теплові насоси Viessmann Vitocal 100-s змонтовані в каскаді в с. Козин (Київська область)

Використання теплового насосу дозволяє суттєво економити на опаленні, а в деяких випадках взагалі відмовитися від класичних джерел тепла, котлів на газі, електриці, дровах, пелетах і дровах. Теплова енергія зовнішнього повітря, землі та води передається в систему опалення за мінімальних витрат електроенергії. Це в 4 рази вигідніше за газовий котел для опалення і в 6 разів вигідніше за електричний бойлер для гарячого водопостачання!

Якщо ви хочете дізнатися скільки коштує встановити тепловий насос для вашого об'єкта, вам варто звернутися до наших фахівців для складання кошторису на комплектацію та монтаж системи.

Телефонуйте або пишіть в Viber/Telegram:

 096 008 2776

 096 008 2778

Або надсилайте проект будинку (поверхові плани) на e-mail montazh@teplo.ua .

Зміст:

Навіщо потрібний тепловий насос у системі опалення?

Ефективність роботи теплового насоса визначається коефіцієнтом перетворення, СМР для обладнання з яким працюємо ми, як правило, перевищує 4. Що це означає? На кожен витрачений кіловат електроенергії тепловий насос виготовляє 4 кВт тепла для вашого будинку. Фактично ви знижуєте залежність від основного виду палива, будь то газ, електрика, дрова, пелети або вугілля.

Який тип теплового насосу вибрати?

Якщо мова про тепловий насос «повітря-повітря», яке по суті є спліт-системою або просто кондиціонером, то жодної складної взаємодії та з'єднання з іншими системами опалення в будівлі не потрібно. Максимум що може бути передбачено, це встановлення та налаштування системи автоматики, що передбачає різні режими роботи протягом доби. З недоліків такого обладнання можна відзначити наступне – повітряне опалення локально для приміщення, в якому знаходиться внутрішній блок, додатковий шум у приміщенні, неможливість повноцінної інтеграції в систему опалення всього будинку. Коли потрібна тісна інтеграція із системою опалення та гарячого водопостачання потрібно встановити тепловий насос типу повітря-вода, вода-вода, ґрунт-вода або модульний тепловий насос, здатний використовувати кілька джерел тепла. Таким чином теплова енергія передаватиметься безпосередньо в систему опалення та ГВС. Таке рішення складніше у монтажі, але дозволяє працювати тепловому насосу з котлом як єдине ціле.

Гібридна система опалення на базі теплового насоса та газового котла

Схема гібридної системи опалення на базі теплового насоса повітря-вода та газового котла

Монтаж теплових насосів

Залежно від функціональних можливостей теплового насоса він може підключатися до системи тепла підлога, системи радіаторного опалення та водяних конвекторів, бойлера або накопичувального бака для гарячого водопостачання.

  1. Вибір місця встановлення блоків. Залежно від габаритів та ваги зовнішнього блоку вибирається місце – біля будинку, на даху чи стіні. При цьому доступ повітря до місця монтажу не повинен обмежуватись. Встановлення внутрішнього блоку відбувається у спеціально відведеному для цього приміщенні котельні.
  2. Підготовка місця для встановлення зовнішнього блоку теплового насоса повітря-вода та монтаж. Якщо мова йде про дах або стіну, то потрібний монтаж кронштейнів або каркасу під розміри блоку, а також для магістралі теплоносія та електричної проводки. Якщо установка блоку буде проводитися поряд з будівлею, потрібно зробити невеликий фундамент і монтажний каркас для установки блоку, так само потрібно. Після цього блок можна встановити.
  3. Підготовка місця для встановлення зовнішнього блоку теплового насоса ґрунт-вода (розсіл-вода) та монтаж. Найчастіше йдеться про так звані горизонтальні контури або зонди. Виробляється буріння свердловини, в яку встановлюється спеціальний зонд, в якому циркулюватиме холодоагент (незамерзаючий розсіл, що й дає другу назву насосів «розсіл-вода»). Далі відбувається встановлення обладнання у свердловину. Необхідна глибина та розташування має прораховуватись інженером, виходячи з технічних умов та вимог замовника. Також віддаленість від внутрішнього блоку передбачає прокладання магістралі з ефективною теплоізоляцією у землі.
  4. Теплові насоси вода-вода, в яких зонди встановлюються у водоймища, а не в ґрунт (де можуть бути ґрунтові води) досить мало поширені в Україні.
  5. Встановлення внутрішнього блоку теплового насоса. Оскільки в залежності від моделі та виробника можуть сильно відрізнятися вимоги до вільного простору, універсальної інструкції тут не існує. Загальні для всіх теплових насосів, що інтегруються в систему опалення та ГВС є установка та фіксація блоку, підключення фреонових магістралей, підключення до системи опалення та ГВС (водяний контур), електричне підключення та лінії управління (датчики, зовнішній блок, виносний пульт управління).
  6. З'єднання зовнішнього та внутрішнього блоків (підключення фреонової магістралі), заповнення системи теплоносієм.
  7. Пуско-налагоджувальні роботи.

Вартість монтажу теплових насосів

Теплові насоси

1

монтаж теплового насосу "повітря-вода" на опалення (зовнішній+внутрішній блоки) (до 16 кВт)

шт.

1

від 15000

2

монтаж теплового насосу "повітря-вода" на опалення (зовнішній+внутрішній блоки+теплоаккумулятор) (до 16 кВт)

шт.

1

від 25000

3

монтаж теплового насосу "повітря-вода" на опалення та гаряче водопостачання (зовнішній+внутрішній блоки+теплоаккумулятор+бойлер) (до 16 кВт)

шт.

1

від 35000

4

монтаж теплового насосу "повітря-вода" на опалення, охолодження та гаряче водопостачання (зовнішній+внутрішній блоки+тепло/холодоаккумулятор+бойлер) (до 16 кВт)

шт.

1

від 45000

 

Теплові насоси Viessmann Vitocal 100-s змонтовані в каскаді с с. Козин (Київська область)

Чому варто замовити монтаж теплового насосу у TEPLO.UA?

TEPLO.UA пропонує продукцію німецьких компаній Viessmann та Vaillant, лідерів у сфері розробки та виробництва енергоефективного опалювального обладнання. А це означає, що ви отримуєте офіційну сервісну підтримку обладнання. Наші фахівці мають великий досвід у проектуванні, монтажі, налаштуванні та обслуговуванні таких систем. Ще одним плюсом роботи з нами є те, що ми постачаємо все обладнання для системи опалення (від теплового насоса до труб і фітингів) і займаємося проектом від А до Я, відповідаючи за весь комплекс робіт. Це дозволяє нам пропонувати клієнту привабливу ціну і забезпечувати виконання робіт у фіксовані терміни.

Якщо ж ви хочете дізнатися скільки коштує встановити тепловий насос  для вашого об'єкту, варто звернутися до наших фахівців для складання кошторису на комплектацію та монтаж системи.

Телефонуйте або пишіть в Viber/Telegram:

 096 008 2776

 096 008 2778

Або надсилайте проект будинку (поверхові плани) на e-mail montazh@teplo.ua