Монтаж теплої підлоги

Скільки коштує тепла підлога?

Тепла підлога - це лише частина системи опалення і комплектуючі, що підбираються, безпосередньо залежать від конфігурації системи в цілому. Існує три типи систем теплої підлоги – водяний (труби), електричний (кабель) та інфрачервоний (плівковий). Джерелом тепла для водяної теплої підлоги може бути опалювальний котел та/або геліотермальна система (сонячні колектори). Також у системі може використовуватись тепловий насос.

Якщо ж ви хочете дізнатися вартість готової системи тепла підлога для вашого об'єкту, вам варто звернутися до наших фахівців для складання кошторису на комплектацію та монтаж системи.

Для складання кошторису на комплектацію та монтаж теплої підлоги звертайтесь за телефонами

(096) 008-2776, (096) 008-2778

Або надсилайте проект будинку (поверхові плани)

Вартість квадратного метра монтажу теплої підлоги від 160 гривень за квадратний метр. 

Що може вплинути на вартість монтажу теплої підлоги

Отже, ви вирішили замовити теплу підлогу і хочете краще розуміти за якими критеріями формуватиметься її вартість. Чому він виходить дешевше або дорожче, ніж у вашого умовного знайомого, виходячи з чого вибираються ті чи інші матеріали. Звичайно, про все це вам розповість наш фахівець і підстав для вибору може бути досить багато. Важлива роль якості утеплення будівлі, використаних вікон та дверей, поверх на якому встановлюватимуться тепла підлога, площа опалювального приміщення, наявність та площа радіаторів, а також їх температурний режим. Якщо мова йде про цілісну систему опалення, то розглядати теплу підлогу потрібно у складі всієї системи.

Коллектор для тёплого пола

Заощаджувати на матеріалах для теплої підлоги не варто, адже вона робиться не на рік-два, а на десятиліття. Більше того, на відміну від звичайного радіатора опалення (або навіть внутрішньопідлогового конвектора) не можна просто замінити труби, доведеться демонтувати покриття підлоги. Не менш шкідливо економити і на якості робіт - якщо в розрахунок теплої підлоги закралася помилка або недобросовісний монтажник припустився забагато недбалостей у роботі, то в кращому випадку буде під великим питанням ефективність роботи. Найпростіший приклад - неможливість підтримання комфортного температурного режиму для підлоги з його зайвим чи недостатнім нагріванням. Монтаж теплої водяної підлоги у свою чергу вимагає ідеальної герметичності з'єднання, що залежить від професіоналізму фахівця, що виконує роботи.

Технологія укладання теплої підлоги

Цей перелік відноситься до монтажу водяної теплої підлоги.

  1. Установка колекторної шафи - в ній буде проведено з'єднання всіх трубо, а також розміщені регулювальні елементи, запірні крани, крани для зливу води та відведення повітря із системи.
  2. Підготовка поверхні підлоги до монтажу. Якщо поверхня відповідає вимогам, потрібно лише очистити її попередньо. Якщо є нерівності або вибоїни, то виконавцям будівельних робіт потрібно вирівняти стяжкою
  3. Укладання гідроізоляції. Підлога вистилається гідроізоляційною поліетиленовою плівкою і обклеюється по периметру демпферною стрічкою. Ця стрічка компенсує теплове розширення стяжки під час роботи теплої підлоги.
  4. Укладання теплоізоляції. Без цього ваша система матиме надто великі теплові втрати, а ви витрачатимете свої гроші на нагрівання бетону.
  5. Кріплення труб на теплоізоляційний матеріал. Для цього може при спеціальними монтажними кліпсами, спеціальні мати або арматурна сітка. Відстань між трубами (крок) та довжина контуру визначається на стадії розрахунків. Важливо, що в ряді випадків може застосовуватися комплексне рішення від одного виробника - труби, ізоляційні мати і монтажне приладдя.
  6. З'єднання труб.
  7. Гідравлічне випробування - проводиться з підвищеним тиском у системі, для виявлення (якщо такі можуть бути) негерметичних з'єднань.
  8. Заливка підлоги – використовується розчин на основі цементу, пластифікатора та поліпропіленової фібри. Такий склад дозволяє отримати не тільки високу міцність покриття при невеликій товщині шару, а й високу теплопровідність. На цьому укладання теплої підлоги завершується.

Монтаж плівкової теплої підлоги, як і укладання електричної теплої підлоги, мають свою специфіку. В цілому він простіше за рахунок меншої кількості обладнання, що використовується і готовим до монтажу комплексним рішенням.

Водяной тёплый пол

Водяна тепла підлога або електрична - що вибрати?

До переваг водяної теплої підлоги відноситься їх "екологічна чистота" - на відміну від електричної теплої підлоги вони не створюють абсолютно ніяких електромагнітних полів, що мають шкідливий вплив на людей. Найбільше електричні теплі підлоги бояться локального перегріву, а "забезпечити" його зовсім нескладно. Достатньо при укладанні кабелю прокласти дві сусідні гілки надто близько один до одного або перехлеснути їх, і перегрів у цьому місці забезпечений. Підлога з електропідігрівом не терпить ніяких килимів, доріжок та циновок. Під ними він також може перегрітися. Нарешті, до перегріву можуть призвести і розташовані над гріючим кабелем меблі. Все це робить водяну теплу підлогу кращим для застосування в квартирах, котеджах і дачах. Детальніше це питання ми розглянули в окремій статті «Електрична чи водяна тепла підлога?». У ній ми зважили всі за і проти, враховуючи при цьому сфери застосування.

Для складання кошторису на комплектацію та монтаж теплої підлоги звертайтесь за телефонами

(096) 008-2776, (096) 008-2778

Або надсилайте проект будинку (поверхові плани)