Монтаж сонячних колекторів

Ефективність сонячних колекторів

Виходячи з кліматичних особливостей нашої території, слід розуміти, що встановлення сонячного колектора зможе забезпечувати Вас гарячою водою близько 9 місяців на рік. У холодну пору року через високу хмарність обов'язково знадобиться додаткова система нагріву води. У разі встановлення сонячних колекторів для підігріву басейну, з цією функцією вони справлятимуться на 100% з травня по вересень, грітимуть воду на потреби ГВП цілий рік і підтримуватимуть (близько 10-15%) систему опалення взимку.

Якщо ж ви хочете дізнатися вартість готової геліосистеми  спеціалістам. 

Типи сонячних колекторів

Сьогодні на ринку представлені два типи сонячних колекторів (або як їх ще називають сонячні батареї) і залежно від переваг та умов клієнти вибирають між плоскими сонячними колекторами та вакуумними сонячними колекторами (трубчастими). Ми займаємося продажем, проектуванням та монтажем систем на базі першого і другого типу. Вакуумні сонячні колектори мають більш високий ККД, але вони крихкі і складні в обслуговуванні. Плоскі сонячні колектори без проблем переживають град, а також дозволяють проводити самоочищення від снігу в зимовий час. Що саме вибрати – рішення клієнта, однак, у наших кліматичних умовах краще використовувати плоскі колектори.

Вакуумні та плоскі сонячні колектори

Монтаж сонячних колекторів

Для установки сонячного колектора та успішної його експлуатації слід дотримуватися всіх правил при монтажі та використанні даного пристрою. Найкраще рішення — це довірити роботу з монтажу та пуско-налагодження фахівцям. Не менш важливо для ефективного використання та довговічності сонячного колектора висока якість комплектуючих – від самих «сонячних батарей» до труб, фітингів, запірної арматури та теплоізоляції.

Встановлення сонячного колектора на об'єкті здійснюється поетапно. Для початку слід визначити місце, куди монтуватиметься сонячний колектор. Це може бути як дах будівлі, так і будь-яке довільне місце, що відповідає всім умовам ефективної роботи сонячного колектора. У комплектацію до сонячному колектору можуть входити кріплення для різного виду установки (залежить від матеріалу покрівлі - натуральна черепиця, металочерепиця, м'яка покрівля, скатний або плоский дах, стіна).

Одним із ключових факторів, що впливають на продуктивність сонячного колектора, є відсутність його затіненості. При встановленні сонячного колектора слід уважно проаналізувати місцевість, де він буде монтуватися. Дерева, високі забудови, гориста місцевість все це може затінювати Ваш сонячний колектор, як у літній, так і в будь-який інший період року.
Наступним етапом йде максимально оптимальна орієнтація сонячного колектора. Оскільки не завжди можна встановити сонячний колектор з орієнтацією на південь, потрібно правильно підібрати його оптимальне місце розташування. Найбільш високоефективна віддача приладу буде при його установці під кутом 60°С, і збільшення до 15°С у зимовий період.

Експлуатація сонячних батарей

Робоча поверхня сонячного колектора піддається температурному навантаженню до 250°С в літній час і до -20°С в зимовий період. Отже, всі складові системи сонячного нагріву води мають бути розраховані досить великий діапазон температур. Щоб зменшити втрати тепла, важлива хороша теплоізоляція сонячного колектора. В якості робочої рідини ми рекомендуємо незамерзаючу рідину на основі пропіленгліколю з температурою не замерзання до -30°С. Заходи, що запобігають перегріву та закипанню системи, передбачені ще на етапі проекту – буферна ємність відповідного об'єму, автоматика (підтримує мінімізацію фази стагнації), розширювальний бак і навіть клапан спуску. У зимовий час для запобігання замерзанню системи або зниження її ефективності використовується функція відтавання снігу та підігріву теплоносія ТЕНом (встановлюється в буферній ємності).

Вартість монтажу сонячних колекторів

Сонячний колектор з виведенням труб у котельню без підключення до бойлера

5500

1 сонячний колектор+бойлер+автоматика

7400

2 сонячні колектори+бойлер+автоматика

10700

3 сонячні колектори+бойлер+автоматика

14000

4 сонячні колектори+бойлер+автоматика

17300

Система із 5 і більше колекторів вважається індивідуально

від 19500

Плоскі сонячні колектори на плоскому даху

TEPLO.UA має багаторічний досвід у монтажі сонячних колекторів. Наші спеціалісти не лише мають спеціальну інженерну освіту, а й регулярно проходять навчання на заводах виробника даного обладнання. Володіють усіма необхідними знаннями, як для проведення підготовчих робіт, так і для введення в експлуатацію даного обладнання.
Ми проводимо монтаж сонячних колекторів у Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Херсоні, Миколаєві та інших регіонах України.
Звертаючись до нас, ви довіряєте себе професіоналам.

Якщо ж ви хочете дізнатися вартість готової геліосистеми  для вашого об'єкту, вам варто звернутися до наших фахівців.