Монтаж газового котла

Газовий котел, як і раніше, є одним з найбільш економічних і зручних у плані експлуатації джерел тепла для системи опалення. На перший погляд, сама установка здається простою, але за фактом основну складність складає обв'язка газового котла. Тільки грамотно підібране та змонтоване обладнання в комплексі здатне дати необхідну ефективність та довговічність. Помилки на етапі як проектування, так і монтажу здатні нівелювати переваги навіть найкращого обладнання. Тому ми пропонуємо нашим клієнтам виконання робіт комплексно, це дозволяє дати компанії гарантію на систему в цілому.

Якщо ви хочете отримати професійну консультацію та дізнатися про вартість готової системи опалення з газовим котлом, то звертайтесь за телефоном 096 008 2776, 096 008 2778 (ПН.-ПТ. 09:00 - 19:00; 10:00-14:00). Або надсилайте проект будинку (поверхові плани) на e-mail montazh@teplo.ua .

Обвязка газового котла

Який газовий казан вибрати?

Безпосередньо залежить від вашого бюджету, потреб та специфіки об'єкта - квартира чи будинок, площа.

  • Преміум варіант - це газовий конденсаційний котел. Максимальний ККД, всі переваги турбованого газового казана, компактність. Вартість самого котла та опалювальних приладів для низькотемпературної системи опалення при цьому значно вища.
  • Турбований котел – менш суворі вимоги до місця встановлення (не потрібне приміщення котельні), ККД вище ніж у атмосферного котла, простий монтаж димоходу.
  • Атмосферний газовий котел аналогічний з турбованою потужністю має меншу ціну. При необхідності реконструкції системи опалення з димоходом є практично безальтернативним варіантом, адже встановлення газового котла буде раціональним рішенням.

Найпоширеніший вид робіт це обв'язування двоконтурного настінного газового котла.

Вибір місця встановлення газового котла

Обвязка газового котлаДля котла з природною тягою (атмосферний) потрібна окрема котельня - вентильоване приміщення, квадратура якого відповідає потужності, з дотриманням відстані від підлоги та стін. Втім, вимоги до приміщення менш вимогливі, ніж для твердопаливних котлів.

Щодо турбованих газових котлів, то для них таких жорстких вимог немає. Котли з примусовою тягою забирають повітря не з приміщення, а з вулиці (для цього використовується димар труба в трубі). Такий "коаксіальний димар" монтується через стіну, що дозволяє встановлювати котел у багатоквартирних будинках малої поверховості. Котел монтується на кухні, що на стіну прилягає до фасадної.

Чим обв'язувати газовий казан?

Почнемо з труб та фітингів, для обв'язування газового котла підходить поліпропілен, мідь, пошитий поліпропілен. Використовувати сталеві труби для побутових систем опалення на сьогоднішній день не актуально, застосування їм знаходитися здебільшого у промислових системах з трубами великих діаметрів. Найбільшу популярність отримав варіант обв'язування опалювального котла поліпропіленом - дешево і досить надійно. Робота з трубами з цього матеріалу відрізняється невисокою зручністю (мала вага) та простотою. На стінках виробів із поліпропілену, за рахунок гладкої поверхні практично не заростають з часом. Труби із зшитого поліпропілену забезпечують ще більшу надійність, з них ідеально робити теплу підлогу за рахунок їхньої гнучкості. Мідь - класика, що не старіє, як і раніше популярна, а головне здатна витримувати високий тиск і температури.

Розширювальний бак буде потрібно тільки в тому випадку, якщо такого немає вбудованого в сам казан. Це стосується лише систем великої потужності. Підбирає його інженер-проектант, виходячи з об'єму системи опалення.

Розведення опалення від газового котла

Обвязка газового котлаВаріанти розведення опалення від газового котла залежать безпосередньо від поставлених замовником завдань. Якщо чи ні в системі водяна тепла підлога та стіни, чи використовуються внутрішньопідлогові конвектори, типи радіаторів, поверховість будинку, наявність додаткових джерел тепла в системі та бюджету. Для вирішення однієї і тієї ж задачі може бути кілька технічних реалізацій.

Вибір місця для встановлення газового котла

Турбовані газові котли дають більшу свободу вибору місця встановлення. Найчастіше це або окреме приміщення котельні, або кухня. Рідше котел може встановлюватися у вільному просторі під сходами.

Актуально это для малоэтажных многоквартирных домов, в которых допускается автономное газовое отопление для каждой квартиры. Само место установки предусматривается застройщик согласно проекта. Чаще всего делается установка газового котла на кухне. Реже для этого может быть небольшое техническое помещение, если речь идёт о квартирах большой площади.

Установка газових казанів з природною тягою не допускається для квартир. На відміну від турбованих котлів, вони припускають наявність вентиляції в приміщенні, через забір повітря з приміщення та відповідного димоходу. Це своє чергу вимагає окреме приміщення котельні.

Вартість заміни газового котла

Старіння, вихід з ладу, що вимагає дорогого ремонту, модернізація всієї системи опалення – рано чи пізно виникає питання заміни газового котла. Скільки коштує заміна казана? Вартість самого котла та його підключення. З асортиментом сучасних газових казанів ви можете ознайомитися на нашому сайті. Щодо заміни, то такі роботи можуть виконуватися лише в рамках повноцінної реконструкції системи опалення та водопостачання, а не «одинокових» робіт із заміни обладнання.

Якщо ви хочете отримати професійну консультацію та дізнатися про вартість готової системи опалення з газовим котлом, то звертайтесь за телефоном 096 008 2776, 096 008 2778 (ПН.-ПТ. 09:00 - 19:00; 10:00-14:00). Або надсилайте проект будинку (поверхові плани) на e-mail montazh@teplo.ua